Certyfikat GMP - Good Manufacturing Practice 
                             (Dobra Praktyka Produkcyjna)


Posiadanie GMP przy wytwarzaniu dietetycznych produktów spożywczych lub leków jest niezwykle ważne. Kupując preparat leczniczy lub suplement żywieniowy chcielibyśmy mieć 100% pewność, że nie będzie to produkt wadliwy, że ma wszystkie podane na opakowaniu składniki i nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Ma on pomóc, a przede wszystkim nie może zaszkodzić! Prowadzenie produkcji ściśle według dokumentacji GMP daje producentom prawo do ubiegania się o certyfikat FDA.Certyfikat FDA - Food and Drug Administration
(FDA) - Agencja do spraw Żywności i Leków, jest w Stanach Zjednoczonych naczelną organizacją, zajmującą się kontrolą środków spożywczych i leków. Organizacja ta jest uważana, za najbardziej rygorystyczną na świecie instytucję kontrolującą i opiniującą żywność i leki. Stąd też wydanie przez nią pozytywnej opinii na temat danego produktu jest uznawane na całym świecie jako wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie zastosowanych w nim składników.
Spełnienie wszystkich warunków dało podstawę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) do wydania pozytywnej opinii suplementom oferowanym przez firmę CaliVita International.


Jakie należy spełnić warunki, aby taką opinię otrzymać?

Preparat ubiegający się o pozytywną opinię FDA musi być wyprodukowany zgodnie z normami GMP.
Agencja do spraw Żywności i Leków dokładnie sprawdza preparat (posiadający certyfikat GMP) pod względem:
- jaki jest jego wpływ na organizm - chodzi o zbadanie, czy stosowanie produkt  jest
  bezpieczne?
- ocenia jego oznakowanie - wskazania producenta dotyczące zastosowania i dawkowania
  preparatu.

Według FDA, suplement diety może zawierać takie substancje czynne jak: witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, zioła lub inne surowce roślinne, enzymy, oleje z ryb.
Suplement powinien być wytwarzany w postaci tabletek, pastylek, kapsułek, drażetek lub w formie płynu. Musi być oznakowany jako "suplement żywieniowy" - w Polsce "dietetyczny środek spożywczy" - i nie może być przedstawiany jako żywność konwencjonalna.

Składniki preparatów CaliVita są pochodzenia naturalnego a certyfikaty GMP i FDA są gwarancją najwyższej jakości produktów. Suplementy żywieniowe CaliVita International znajdujące się w polskiej ofercie posiadają zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) a oznakowanie ich jest zgodne z wymogami polskiego prawodawstwa oraz Unii Europejskiej.